Chata Lada

Staroslovenská bohyně Lada je ztělesněním vody, lásky, milování a míru.
Mnohdy si neuvědomujeme jak hlubokou moudrost přináší voda do našich životů. Je v ní jmenost a zároveň obrovská síla díky níž překonává neskutečné překážky. 

Jelikož je voda je i symbolem emocí, nabízí Lada i očistný rituál jak se vyléčit, vyživit Středem dění i místnosti je zde velká vana nabízející očistnou koupel, která dokáže vše uvolnit, rozplynout a nechat odejít. Zenový zážitek lze dále prohloubit díky spočinutí či rozvášnění na pravém futonu v ložnici, která je v trochu snížené (uzemnění) výškové úrovni.

Propojení s přírodou je zde díky velkorysému bohatému prosklení a bezrámovým oknům absolutní. Obytný prostor dále rozšiřuje venkovní terasa přes celou šířku chaty zakrytá plachtami. Vzniká tak další obývák anebo taneční parket.

Chatu jsme vytvořili pro glamping Twofingers. Velikost chaty je 23 m2, takže v návaznosti na územní plán je možné chatu “stavět” i bez stavebního povolení. 

Chatu je možné dovézt již komplet vybavenou – skládá se ze dvou modulů, které se na místě je usadí. Celá instalace tak zabere jeden den.

Interiérům i exteriérům pak vládne jen smrková biodeska v tl. 19 mm (nepoužíváme žádný sádrokarton) a doplňky mohou být součástí dodávky a jsou dílem našich oblíbenkyň z MOONSUN. Pro lepší spánek a nerušený stav lehkosti bytí může Lada disponovat i okruhem speciálních LED světel s oranžovou fází bez modré složky. Ta podporují tvorbu spánkového hormonu, melatoninu a snižují úroveň únavy a stresu.

Díky přírodní izolaci technickým konopím je vevnitř výborné mikroklima, neboť konopí stejně jako třeba dřevovlákno dokáže optimálně pracovat s vlhkostí. 

Vytápění je možné jak infračervenými panely (ovládanými vzdáleně aplikací), tak samozřejmě kamny na dřevo a užívat si tak propojení s dalším živlem – ohněm.

Případně je možná i instalace podlahového topení. 

Střecha je provětrávaná, hydroizolace formou střešní fólie s možností vertikální zahrady, pro další splynutí s přírodou a jako forma přírodní klimatizace. 

Pro zvýšení soběstačnosti nabízíme i variantu s instalací fotovoltaiky a oddělení šedé a černé vody, případně rovnou se spalovacím, či kompostovacím záchodem.

Lada (11)
220414_v4_LADA_ASR
Lada (41)
Lada (4)
Lada (9)
previous arrow
next arrow

Foto: REni Creative
Cena od 1.7 mil Kč dle výbavy (bez DPH).
Autor: Bayaya, KISS KISS STUDIO, Ing. arch. Petr Šindelář, ateliér VLLNNA.

Info v kostce:

 • Název tiny house – chata LADA
 • Název výrobce (případně prodejce) – Bayaya
 • 6 fotografií nebo vizualizací (exteriér, interiér) – foto sdílím ve speciální složce
 • Půdorys – velikost 23m2 bez terasy (obytná místnost 12,43, ložnice 8,20, toaleta 2,21 m2)
 • Použité materiály a technologie – rámová konstrukce KVH, interiér + exteriér dřevo smrková biodeska 19 mm, zateplení technickým konopí, venkovní lazura Tikkurila, vnitřní oleje Adler
 • Autonomní verze (fungující bez sítí) ano / ne – ano
 • Autor designu – Bayaya, KISS KISS STUDIO, Ateliér VLLNNA
 • Dodávka do ČR a SK – ano
 • Dodávka s montáží i bez – bez montáže, přivezeme celé a během jednoho nainstalujeme
 • Doba dodání – cca 3 měsíce
 • Cena bez / s DPH – od 1.7 mil. dle výbavy bez DPH
 • Kontakt na prodejce – www.bayaya.cz, Petr Hrubeš petr@bayaya.cz, 721 626 379

To prostě chceš.

  Líbí se Vám? Vyplňte prosím kontaktní údaje a my se Vám ozveme nežli spadne hvězda.
  Nebo nám zavolejte na 721 626 379 / Petr.