BAYAYA představuje chatu na kolech jako alternativu bydlení pro všechny, kteří hledají spojení s přírodou, baví je minimalistický design a maximální soběstačnost.

Je toho na vás moc? Do svého světa klidu se můžete vydat s únikovým modulem minimalistické dřevostavby.
Nápaditý název chatičky na kolech Extasy předurčuje chvíle klidu i odpočinku a potvrzuje, že pocit volnosti a propojení s přírodou lze zažít i (nebo právě) na malém prostoru.


VÁŠ OBYTŇÁK SNŮ

Nový model dřevostavby Extasy od BAYAYA je příkladem cesty minimalistického, a soběstačného bydlení, kde není potřeba platit nesmyslné účty za elektřinu a stavební pozemek. Extasy lze díky kolům  převážet, respektive umístit na vaše vysněné místo a nastartovat novou etapu života v souladu s přírodou. Promyšlená koncepce autora modulární konstrukce arch. Petra Šindeláře z ateliéru VLLNNA s řadou detailů od interiérového studia MOONSUN, tak představuje unikátní koncept nejen víkendového bydlení.

Spojení s přírodou a pocit velkého prostoru vám na zdánlivě malé ploše 2,7 x 7,1 metrů umožňuje velkoformátové prosklení od stropu až k zemi. BAYAYA používá v maximální míře přírodní materiály – zateplení je formou technického konopí v tloušťce 12 cm, místo sádrokartonu jsou použité dřevěné smrkové biodesky, z Českých luhů a hájů, v tloušťce 19 mm jak v interiéru, tak exteriéru. Provětrávaná střecha s možností zelené střechy, pro další splynutí s přírodou a jako forma přírodní klimatizace. Pro lepší spánek a nerušený stav lehkosti bytí může EXTASY disponovat i okruhem speciálních LED světel s oranžovou fází bez modré složky. Ta podporují tvorbu spánkového hormonu, melatoninu a snižují úroveň únavy a stresu. Když jsme u spánku, tak velmi pohodlně se tu vyspí dvě osoby, ale je možnost prostor na spaní rozšířit až na 3 dospěláky a jedno dítě.

Minimalismus podporují i speciální posuvné dveře se skrytým rámem. Největší okno, u kterého je sezení, je vybaveno trojsklem s Uw = 0,7 W.m-2.K-1, pro maximální tepelný komfort při sezení u okna s knížkou i v zimě. Teplo vám při energetické krizi zajistí vlastní kamna s možností vaření, ale zároveň jsou instalovány i topné infračervené panely (nevíří prach a poskytují sálavé teplo podobně jako oheň) s možností vzdáleného ovládání přes aplikaci. Součástí maringotky je i venkovní uzamykatelná technická místnost která pojme jak veškerou technologii, včetně například bateriových úložišť pro solár, tak třeba i úklidové a zahradní prostředky, lyže a další.

Plnohodnotná koupelna je vybavena jak z pohledu designu, tak z pohledu uživatelského komfortu (čti: jednoduchý úklid) rošty z thermoborovice. Nejen sprchový kout ale celá podlaha koupelny je vybavená hydroizolací – dělají to tak i v japonsku a tuhle koncepci časem oceníte. Stěny jsou ošetřeny olejem a nano přípravkem pro ochranu dřeva. Není tak nutné v koupelně používat dlažbu či plastové vaničky apod.

Maringotka_Rehenice_003_P9A1046_foto_Ondrej_Bouska
Maringotka_Rehenice_011_P9A1070_foto_Ondrej_Bouska
Maringotka_Rehenice_006_P9A1085_foto_Ondrej_Bouska
Maringotka_Rehenice_009_P9A1055_foto_Ondrej_Bouska
Maringotka_Rehenice_016_P9A1107_foto_Ondrej_Bouska
Maringotka_Rehenice_042_P9A0981_foto_Ondrej_Bouska
Maringotka_Rehenice_065_P9A0843_foto_Ondrej_Bouska
Maringotka_Rehenice_044_P9A0989_foto_Ondrej_Bouska
Maringotka_Rehenice_070_P9A0856_foto_Ondrej_Bouska
Maringotka_Rehenice_109_P9A1243_foto_Ondrej_Bouska
previous arrow
next arrow

Autor: Ing. arch. Petr Šindelář, ateliér VLLNNA.
Cena od 1.3 mil Kč dle výbavy (bez DPH).

Možnosti doplňků jsou široké:

 • offgrid verze pro fungování i během apokalypsy – tj jak solární panely vč bateriového úložiště, tak možnost nádrží/vaků na pitnou i odpadní vodu. 
 • venkovní stínění formou předokenních rolet (poháněných solárem či roštů) pro letní tepelný i večerní intimnější provoz
 • terasa v maximální verzi 2,5 x 6 metrů aneb letní taneční parket, místo pro jógu, venkovní grilčo s hromadou přátel
 • možnost použití špičkových plachet (výrobce šije i plachty pro závodní lodě) pro zastínění i jako ochranu proti dešti – vodní sloupec 10.000 mm a odolnost proti větru přes 60km/h, takže rozjetou venkovní party nezastaví ani déšť, a spaní na terase “pod širákem” i když počasí nepřeje
 • v ceně máte i přípravu na venkovní klimatizační jednotku, takže nemusíte nic složitě vrtat a předělávat
 • vytápění pomocí dálkově ovládaných infrapanelů (pomocí aplikace).
 • úložné prostory na dřevo společně se sezením, 

A teď to nejlepší:

Interiér Extasy Vám umíme přizpůsobit na míru vybavením, malbami, až po pokojové květiny díky spolupráci s interiérovým studiem MOONSUN. 

Manažerské shrnutí na závěr? 

Nekupujete si jen chatu, ale díky specifické estetice od autora Extasy: Ing. arch. Petra Šindeláře z ateliéru VLLNNA, promyšlené koncepci a řadě detailů pak i  únikový modul pro případ, že se to ve světě na chvíli zvrtne, s možností odpočtu DPH.

To prostě chceš.

  Líbí se Vám? Vyplňte prosím kontaktní údaje a my se Vám ozveme nežli spadne hvězda.
  Nebo nám zavolejte na 721 626 379 / Petr.